Otwarcie sezonu rowerowego w Głuchołazach
XXIII Rajd Kolarski WITAMY WIOSNĘ
Organizator :
KTK KTUKOL – Głuchołazy
Gmina Głuchołazy – Wydział Promocji, Turystyki i Sportu
Współorganizator : Powiat Nyski
Przy współpracy :
• Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach
• Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach,
• KK VICTORIA - Głuchołazy,
• Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach,
• Zespołu Szkół w Głuchołazach,
• Młodzieżowej Rady Miejskiej,
• Sklepu ŚWIAT ROWERU w Głuchołazach,
• Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Głuchołazach,
• Firmy PAINTBALL GAROTA,
• Komisariatu Policji w Głuchołazach,
• Straży Miejskiej- Głuchołazy,
• Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Nysie - Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza w Głuchołazach
• Glucholazyonline
• Głuchołazy.eu
• Nowiny Nyskie
25 kwietnia 2015 r. na boisku Liceum Ogólnokształcącego i boiskach „orlika” w Głuchołazach, miało miejsce oficjalnie otwarcie sezonu rowerowego w naszym mieście. Czas spędzony tego dnia, w tym miejscu już przed imprezą zapowiadał się naprawdę ciekawie, i tak też było. Organizatorzy postarali się nie tylko o pogodę, ale by każdy znalazł coś dla siebie, i przygotowali wiele atrakcji dla młodzieży szkolnej oraz przedszkolaków.
Były liczne konkursy rowerowe dla dzieci i młodzieży, w formie testów - sprowadzono znajomość z przepisów ruchu drogowego, a dla najmłodszych, w tym przedszkolaków, przygotowano specjalne układanki znaków drogowych.
Powodzeniem cieszył się rowerowy tor przeszkód oraz rowerowa jazda żółwia, w trakcie której, wyłonieni zostali Mistrzowie Powiatu Nyskiego.
Pan Andrzej Nikandrow ze sklepu Rowerowego Świat Roweru, przeprowadził konkurs techniczny, gdzie uczestnicy wykazywali się umiejętnością zakładania opony rowerowej na czas, i jak się okazało, nie było tak łatwo.
Koledzy z zaprzyjaźnionego klubu GKK VICTORIA - Głuchołazy, umożliwili wszystkim chętnym, udział w konkursie na rowerze stacjonarnym. W trakcie wspólnej sportowej zabawy ustanowiono wiele życiowych rekordów.
To jeszcze nie wszystko!!!
Uczniowie z ZS w Głuchołazach przy współpracy z Młodzieżową Radą Miejską, na boisku orlika, przygotowali oraz przeprowadzili zabawę na torze sprawnościowym dla dzieci, które tego dnia były z nami, lecz nie miały rowerków. Było kolorowo i wesoło, najmłodszym uczestnikom imprezy malowano twarze, a dziewczynkom zaplatano warkoczyki.
Pan Artur Wiktorski reprezentujący PAINTBALL GAROTA ,zorganizował grę tak wielką piłką, jakiej jeszcze w Głuchołazach nie było.
Można było spróbować swoich sił, na specjalnych nowoczesnych hulajnogach, które swoim wyglądem przypominają rower. Jazda na nich, to nie tylko przyjemność, ale również dyscyplina sportu oraz świetna alternatywa na miejski transport.
Tak jak zapowiadano, o godzinie 11.00 na teren boiska szkolnego wjechał „wielki” wóz straży pożarnej, oraz radiowóz policyjny, co wzbudzało wielki entuzjazm szczególnie najmłodszych – przedszkolaków. Kto chciał mógł bezpośrednio zapoznać się z pracą strażaków, poznać wiele ciekawych rzeczy, które znajdują się na wyposażeniu jednostki ratowniczo - gaśniczej i policyjnego radiowozu. Najmłodszych najbardziej interesowało, gdzie włącza się sygnalizację dźwiękowo – świetlną?.
Nad prawidłową organizacją rajdu rowerowego, czuwali organizatorzy z KTK KTUKOL oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach, którzy organizacyjnie i technicznie zabezpieczali liczne konkursy, nie tylko rowerowe, a wspaniałe kolorowe miasteczko to wielka pomoc i zasługa pracowników Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach.
Biorąc udział w licznych konkursach indywidualnych i zespołowych, można było się naprawdę zmęczyć, ale i na to organizatorzy znaleźli radę.
Przygotowano specjalny punkt żywnościowy, gdzie pod namiotem Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, częstowały uczestników rajdu, soczkami, oraz słodyczami, ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach.
Najmłodsi, w tym wielu przedszkolaków, otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz znaczki z logo rajdu, a zwycięzcy konkurencji sportowych, puchary i statuetki ufundowane przez Gminę Głuchołazy oraz Powiat Nyski.
Dekoracja wyróżnionych uczestników rajdu, odbyła się w bardzo miłej i podniosłej atmosferze. Puchary, statuetki i upominki rzeczowe, uroczyście wręczyli :
Wiceburmistrz Głuchołaz Pan Roman Sambor, Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu UM w Głuchołazach Pan Paweł Szymkowicz oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Głuchołazach Pan Marek Szymanowski.
Z wielką radością zauważamy, że imprezy tego rodzaju cieszą się dużym zainteresowaniem,
a udział w rajdzie około 200 osób: dzieci i młodzieży szkolnej wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami i babciami oraz opiekunami i wychowawcami, tylko potwierdza potrzebę realizacji wspólnego działania na rzecz środowiska lokalnego.
Kolejną okazją do tak wielkiej turystycznej zabawy, będzie impreza, która do lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno miłośników turystyki rowerowej i pieszej, a która dzięki Wam drodzy uczestnicy, od lat jest największą tego rodzaju imprezą w województwie
tj. VIII RAJD KOLARSKO – PIESZY „BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH”.
Wielkie podziękowania kierujemy do wszystkich instytucji, organizacji, za pomoc i wsparcie organizacyjne, a szczególnie do wolontariuszy: uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach, Zespołu Szkół w Głuchołazach, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członków KTK KTUKOL - Głuchołazy, GKK VICTORIA – Głuchołazy, dzięki którym atmosfera rajdu była wyjątkowa i niepowtarzalna, a wielki entuzjazm szczególnie najmłodszych, biorących udział w wielu konkursach jest tego doskonałym przykładem.
Eligiusz Jędrysek
W klasyfikacji pucharowej wyróżniono :
1.miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Głuchołazach
2.miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Głuchołazach
3.miejsce Szkoła Podstawowa w Bodzanowie
4.Przedszkole nr 2 w Głuchołazach
5.miejsce Przedszkole nr 1 w Głuchołazach
MISTRZOWIE POWIATU NYSKIEGO W JEŹDZIE ŻÓŁWIEJ NA ROWERZE
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Jakub |
Małachowski |
1. |
Sylwia |
Jędrysek |
2. |
Jakub |
Sadlak |
2. |
Lena |
Kowalska |
3. |
Piotr |
Pytel |
3. |
Małgorzata |
Maćkowska |
KOLARSKI TOR PRZESZKÓD SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 1 - 3
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Brajan |
Warycki |
1. |
Małgorzata |
Maćkowska |
2. |
Kacper |
Bryła |
2. |
Nikola |
Hływa |
3. |
Maksymilian |
Czajka |
3. |
Lena |
Kowalska |
KOLARSKI TOR PRZESZKÓD SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 4 - 6
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Karlo |
Śnieżek |
1. |
Zuzanna |
Paliga |
2. |
Dawid |
Gumienny |
2. |
Julia |
Kowalska |
3. |
Bartosz |
Wypych |
3. |
Emilia |
Hoc |
KOLARSKI TOR PRZESZKÓD GIMNAZJA I STARSI
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Piotr |
Pytel |
1. |
Sylwia |
Jędrysek |
2. |
Szymon |
Wiktor |
2. |
--- |
--- |
3. |
Kacper |
Grubiak |
3. |
--- |
--- |
JAZDA ŻÓŁWIA SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 1 - 3
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Jakub |
Zając |
1. |
Lena |
Kowalska |
2. |
Bruno |
Wolak |
2. |
Małgorzata |
Maćkowska |
3. |
Kacper |
Bryła |
3. |
Oliwia |
Skowronek |
JAZDA ŻÓŁWIA SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 4 - 6
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Jakub |
Sadlak |
1. |
Emilia |
Sokołowska |
2. |
Karol |
Śnieżek |
2. |
Emilia |
Hoc |
3. |
Dawid |
Gumienny |
3. |
Łucja |
Mordarska |
JAZDA ŻÓŁWIA GIMNAZJA I STARSI
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Jakub |
Małachowski |
1. |
Sylwia |
Jędrysek |
2. |
Piotr |
Pytel |
2. |
Natalia |
Mrożek |
3. |
Jakub |
Zborowski |
3. |
Agata |
Żur |
KONKURS TECHNICZNY SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 1 - 3
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Jan |
Zalewski |
1. |
Monika |
Lewtak |
2. |
Bruno |
Wolak |
2. |
Milena |
Graca |
3. |
Oskar |
Sołtysek |
3. |
Karolina |
Marszałek |
KONKURS TECHNICZNY SZKOŁA PODSTAWOWA klasa 4 - 6
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Maksymilian |
Jurek |
1. |
Amelia |
Wiktorska |
2. |
Jakub |
Cunel |
2. |
Emilia |
Hoc |
3. |
Patryk |
Jędrysek |
3. |
Anna |
Uchmanowicz |
KONKURS TECHNICZNY GIMNAZJA I STARSI
miejsce chłopcy |
imię |
nazwisko |
miejsce dziewczęta |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Piotr |
Pytel |
1. |
Sylwia |
Jędrysek |
2. |
Szymon |
Wiktor |
2. |
--- |
--- |
3. |
Jakub |
Zborowski |
3. |
--- |
--- |
KONKURS Z PRZEPISÓW O RUCHU DROGOWYM
OPEN |
imię |
nazwisko |
OPEN |
imię |
nazwisko |
|
1. |
Michał |
Maćkowski |
5. |
Piotr |
Pytel |
2. |
Szymon |
Wiktor |
6. |
Jakub |
Małachowski |
3. |
Jakub |
Tokarz |
7. |
Lena |
Kowalska |
4. |
Kacper |
Grubiak |
8. |
Jakub |
Zborowski |
|
|
|
|
|