odznaki do zdobycia
ODZNAKI DO ZDOBYCIA


nowa strona klubowa !!!

Strona Klubu Turystyki Kolarskiej

KTUKOL - Głuchołazy

40 lat KTK KTUKOL

Po tym jak ktoś skonstruował rower i posadził na niego "szaleńców",
którzy ulegli jego urokowi, każda pora roku kusi rowerzystów, począwszy od profesjonalistów po amatorów,
do spędzenia wolnego czasu na wyjazdach rowerowych.


film 40 lat KTK KTUKOOL ...
Zobacz film z uroczystych obchodów 40 - lecia KTK KTUKOL
autor : TER-FILM STUDIO
Zobacz film z zawodów Zdobywamy Pradziada - 2014        
materiał uczestnika imprezy

KONKURS FILMOWY  ZDOBYWAMY PRAZDIADA
Dziękujemy autorom dwóch nadesłanych filmów z Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego ZDOBYWAMY PRADZIADA  jazda indywidualna na czas. Obydwie prace, w sposób bezpośredni pokazują imprezę kolarską widzianą od strony samych uczestników i na pewno przyczynią się do popularyzacji zawodów.
Autorzy filmów, otrzymają od organizatora nagrody  upominki, oraz wspaniałe medale wykonane na 40  Lecie KTK KTUKOL  Głuchołazy. W najbliższych dniach telefonicznie skontaktujemy się z Wami. Dziękujemy za zaangażowanie i podjęcie tematu i pozdrawiamy : Organizatorzy Zdobywamy Pradziada
Zobacz film - Zdobywamy Pradziada 2015
autor : ROMUALDINIO1
Zobacz film - Zdobywamy Pradziada 2015
autor : Zagańskie Stowarzyszenie Rowerowe "POD BARTKIEM"

ranking klubowy
RANKING KLUBOWY
Termin imprezy : Głuchołazy 2 sierpnia 2015 r.
150 niepowtarzalnych medali dla pierwszych zgłoszonych uczestników.
-projekt medalu poniżej-
Dystans 110 kllometrów oraz 22 kilometry.
Pamiętajcie - do końca czerwca niższa kwota wpisowego !!! maraton kolarski AUDAX
Maraton nie ma charakteru wyścigu, a czasy przejazdu nie będą nigdzie publikowane. Runda rekreacyjna dla miłośników turystyki rowerowej preferujących spokojniejszą jazdę na dystansie 22 kilometrów. Bez jakiejkolwiek klasyfikacji, bez wyłaniania pojedynczego zwycięzcy, bez stresu. Po prostu szykuj formę ponad normę. Wyróżnienia dla rodzin oraz grup zrzeszonych.

czytaj komunikaty Już wkrótce zamieścimy foto medali wykonanych specjalnie na nasz maraton kolarski, które wręczymy w dniu imprezy.Ostatnia szansa pozyskania wspaniałej pamiątki - zgłoś swój udział i bądź w grupie 150 posiadaczy medalu.
formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszeniowy
zobacz medal...
Powyżej prezentujemy medal wykonany na imprezę kolarską Zdobywamy Góry Opawskie mini AUDAX.
170 medali zostanie wręczonych wszystkim wcześniej zgłoszonym uczestnikom.

Dokonałeś zgłoszenia drogą elektroniczną, sprawdź czy organizator odnotował Twoją wpłatę, jeżeli nie prześlij skan opłaty na adres e - mail
: elekkontakt@interia.pl


KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
czytaj więcej ...
Jedna Pasja Wielu Znajomych


X Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

Organizator informuje :
Dzień 11 lipca to święto wszystkich miłośników 2 kółek - X Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerzystów na Jasnej Górze. Na takim święcie nie mogło zabraknąć przedstawicieli z KTK Ktukol Głuchołazy.

czytaj więcej ...


KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
czytaj więcej ...
uczestnik : Robert Jamróz


Słowacja 2015

Robert Jamróz przyzwyczaił już nas do wspaniałych wypraw rowerowych uwiecznionych pięknymi zdjęciami. O jego wielkiej pasji do kolarstwa i turystyki rowerowej zawsze piszemy z przyjemnością.Zapraszamy więc do zapoznania się z pełną relacją uczestnika:

Już dawno nie robiłem "wielodniówki"... Przyszła, więc pora by się poprawić Pomysłów na spędzenie długiego weekendu było kilka. Wszystko się ułożyło około polowy maja gdy znalazła się osoba towarzysząca. Grzesiek(bo o nim mowa) zaakceptował wstępny plan wycieczki i wyczekiwaliśmy tylko 4 czerwca by ruszyć w trasę... Im bliżej wyjazdu tym prognozy pogodowe na weekend były coraz bardziej optymistyczne. W końcu zapowiada się aura taka jaka powinna być gdy człowiekowi wyskoczy kilka dni wolnego

czytaj więcej ...
Formularz zgłoszeniowy
Formularz zgłoszeniowy
mini AUDAX
Jedna Pasja Wielu Znajomych

150 niepowtarzalnych medali dla pierwszych zgłoszonych uczestników !!!
czytaj regulamin ...

aktualizacja wpłat startowego zostanie podana na liście zgłoszonych uczestników 30.05.2015 r.
Już teraz zaplanuj swoje wakacje !!!
Masz wspaniałą pasję sportową ?
Lubisz wyzwania, lub rekreacyjnie chcesz spędzić czas na rowerze ?
Dobrze trafiłeś - zapraszamy do Głuchołaz na ...

2 sierpnia 2015r.
Ogólnopolski Maraton Kolarski mini "AUDAX"

Impreza adresowana do miłośników kolarstwa i turystyki rowerowej od lat spotyka się z wielkim zainteresowaniem nie tylko mieszkańców naszego województwa. Na starcie wspomnianej imprezy staje ponad 200 uczestników, którzy mają do pokonania dystans 110 kilometrów, na trasie prowadzącej przez malownicze miejscowości naszego regionu. Każdy zawodnik który pokona trasę w ustalonym limicie czasowy 5 godzin, może poczuć się zwycięzcą. Nagrodą za ukończenie trasy maratonu oprócz wielkiej satysfakcj będą także specjalne i niepowtarzalne medale okolicznościowe, potwierdzające ukończenie maratonu,ufundowane przez organizatorów oraz instytucje wspierające imprezę. Dla miłośników turystyki rowerowej preferujących spokojniejszą jazdę organizatorzy proponują rundę rekreacyjną na dystansie 22 kilometrów.

czytaj regulamin - zgłoś swój udział ...

czytaj relację Wojtka Sienkiewicza - uczestnika maratonu ...
czytaj relację Krzysztofa Wolińskiego - uczestnika maratonu ...

ZAPRASZAMY !!!

KTK KTUKOL POLECA !!!
czytaj więcej ...
Jedna Pasja Wielu Znajomych


ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Organizator informuje :
Jedziemy w dniu 18 lipca o godz. 9.00 do Jarnołtówka przez Zlate Hory ( proszę o zabranie dowodów osobistych lub paszportów), następnie drogą szutrową do Charbielina, kolejno przez Nowy Las, Stary Las, Nowy Świętów, następnie Gierałcice i wracamy do Głuchołaz. Na placu przy Urzędzie planujemy niespodziankę dla uczestników (poczęstunek oraz gry i zabawy integracyjne).

Zapraszam : Alicja Płowaś-Stadnik

czytaj więcej ...
KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
zobacz relację filmową ...
Złota Korba - Głuchołaskie Koziołki
film 40 lat KTK KTUKOOL ...   zobacz relację filmową ...Po raz trzeci w Głuchołazach odbył się cykl wyścigów rowerowych dla dzieci pod hasłem Złota Korba  Głuchołaskie Koziołki zorganizowany przez KTK KTUKOL, którego głównym celem jest propagowanie aktywnego wypoczynku poprzez sport oraz spędzania wspólnie czasu z rodzinami, bez alkoholu i używek.   zobacz relację filmową ...


fotorelacja 22 kwietnia 2015 r. Wyniki I edycji
fotorelacja 19 maj 2015 r.Wyniki II edycji
klasyfikacja generalna po III edycjach

pdf   czytaj regulamin ...

KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
czytaj więcej ...
Jedna Pasja Wielu Znajomych


Członkowie z KTK KTUKOL uczestnikami :

Ogólnopolskiego Zlotu "Rowerem przez Parki Krajobrazowe"

W dniu 18 czerwca 2015 roku o godzinie 9,00 wyruszyliśmy w kierunku Żerkowa na Zlot. Po drodze zwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Pleszewie , Pałac w Dobrzycy i Pałac Tarce. Na miejsce dojechaliśmy przed godziną 18,00. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na pieszą wycieczkę po Żerkowie z przewodnikiem a póziniej spotkaliśmy się z organizatorami zlotu i przedstawicielem dyrekcji Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego .

czytaj więcej ...


KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
Kolarstwo
Jedna Pasja Wielu Znajomych

Sukcesy młodych kolarzy z KTK KTUKOL - Głuchołazy

Działalność KTK KTUKOL, to popularyzacja kolarstwa, turystyki rowerowej i rekreacji. To udział członków naszego klubu- głównie młodzieży szkolnej, w dziesiątkach wyścigów,udział w licznych imprezach rowerowych oraz rekreacyjnych. To możliwość realizacji swoich pasji i zamiłowań, w kolarstwie i turystyce. Tak też było w upalny weekend 13  14 czerwca 2015 r. Wielu naszych członków klubowych, uczestniczyła w imprezach turystycznych, o czym pisaliśmy wcześniej, dwoje turystów uczestniczy obecnie w rajdzie kolarskim, o czym napiszemy po ich powrocie, a koleżanka Sylwia Lewtak oraz Janusz Kamiński, reprezentowali KTK KTUKOL w III Bieg Nyskim. Teraz czas zrelacjonować sportowe osiągnięcia najmłodszych reprezentantów klubu KTUKOL, godnie reprezentujących Głuchołazy na zawodach kolarskich MTB Family Cup w Skarbiszowicach k/Tułowic ( Bory Niemodlińskie ), oraz Tour de Kids w Gogolinie.

MTB Family Cup - fotorelacja ...
Tour de Kids w Gogolinie - fotorelacja ...
czytaj więcej ...

Nie zastanawiaj się, wakacje to czas na relaks i odpoczynek indywidualny i rodzinny. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny celem otrzymania nieodpłatnie specjalnych książeczek wycieczek kolarskich i pieszych Jednostka weryfikująca w/w odznaki - Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL - Głuchołazy kontakt telefoniczny : 500082086
UROCZYSTE WRĘCZENIE ODZNAK PODCZAS RAJDU "BABIE LATO W GÓRACH OPAWSKICH" dnia 03.10.2015 R.

PROPOZYCJA NA WAKACJE I NIE TYLKO


Chcesz w ciekawy sposób poznać walory krajoznawcze, historię i zabytki regionu nysko-jesenickiego? Zapraszamy na rowerowy szlak czarownic! Dla wszystkich, którzy go zdobędą i udokumentują, w określony w regulaminie sposób, przejazd przez miejsca wskazanie na trasie, mają szanse zdobyć małą i dużą odznakę kolarską - "Szlakiem czarownic".
czytaj więcej ...


Lubisz wycieczki rowerowe i piesze, poznaj urokliwe zakątki krajoznawcze szlaków rowerowych i pieszych po obu stronach granicy. Niezapomniane wrażenia, urokliwe zakątki przyrodnicze, wspaniałe widoki oraz odznaka : GÓRAMI POGRANICZA POLSKO -CZESKIEGO. WSZYSTKO W TWOIM ZASIĘGU.
czytaj więcej ...

KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
czytaj więcej ...
Jedna Pasja Wielu Znajomych


Członkowie z KTK KTUKOL uczestnikami :

V Gminnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Pakosławicach

14.06.2015 Gmina Pakosławice zorganizowała już po raz V Gminny Rodzinny Rajd Rowerowy propagujący zdrowy tryb życia. Słoneczna pogoda zachęcała miłośników dwóch kółek do udziału (jak się później okazało,w świetnie zorganizowanej imprezie), nie omieszkaliśmy i my.

czytaj więcej ...


KOLARSTWO - TURYSTYKA - REKREACJA
czytaj więcej ...
Jedna Pasja Wielu Znajomych


Członkowie z KTK KTUKOL uczestnikami :

55 Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej.

Tegoroczny Zlot odbył się w Sominach na Kaszubach w dniach od 30 maja do 7 czerwca. My aby uniknąć problemów z PKP wyjechaliśmy z Kalisza w samo południe 27 maja. W tym dni przejechaliśmy 89 km by dotrzeć na nocleg do hostelu w starym Pałacyku w Lisewie. Kolejnego dnia wyruszyliśmy w kierunku Inowrocławia po drodze zwiedziliśmy Strzelno i Kruszwice.

czytaj więcej ...


KTK KTUKOL - GŁUCHOŁAZY
czytaj więcej ...

Działalność KTK KTUKOL, to popularyzacja kolarstwa, turystyki rowerowej i rekreacji.To udział członków naszego klubu, w dziesiątkach wyścigów ,udział w licznych imprezach rowerowych oraz rekreacyjnych. To możliwość realizacjji swoich pasji i zamiłowań, tak w kolarstwie jak i turystyce.V Strzelecki Rajd Rowerowy

W dniu 7 czerwca 2015 roku razem ze znajomymi z Nysy udaliśmy się porannym pociągiem do Kędzierzyna-Koźla.. Po wypakowaniu naszych rowerów pokręciliśmy na rajd zorganizowany przez Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich oraz Koło Turystyki Rowerowej Kamienie szlachetne Strzelce Opolskie O/Z PTTK Zawadzkie Oczywiście sam pomysł wzięcia udziału w owym rajdzie nastąpił dzięki zaangażowaniu naszej koleżanki w ostatniej chwili zgłosiła nas i otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie.

czytaj więcej ...
KTK KTUKOL - GŁUCHOŁAZY
Wyścig Kolarski


PODZIĘKOWANIE

Najlepszych na świecie zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 23 roku życia, można było oglądać w ostatni weekend maja w Głuchołazach, gdzie rozpoczął, się drugi etap Wyścigu Pokoju U23 2015.Kolarze tego dnia mieli do przejechania 90 kilometrów, a metę wyznaczono na najbardziej kolarskiej górze czeskich jeseników - Pradziadzie.
Trasę przejazdu kolarzy, zabezpieczali członkowie KTK KTUKOL, którzy tego dnia licznie przybyli na głuchołaski rynek.
Zarząd KTK KTUKOL - pragnie podziękować wszystkim członkom i sympatykom Klubu KTUKOL, za wsparcie Gminy Głuchołazy, w tym kolarskim przedsięwzięciu.

fotorelacja na stronie : www.glucholazy.pl
KTK KTUKOL 1993 - 2015
JEDNA PASJA WIELU ZNAJOMYCH
Zdobywamy Pradziada
czytaj relację z imprezy...
List gratulacyjny

Dziękujemy za słowa uznania i serdecznie pozdrawiamy wspaniałą grupę rowerową
" Pod Bartkiem" - ORGANIZATORZY


ZDOBYWAMY PRADZIADA
KOMUNIKAT - KONKURS - PRZYPOMNIENIE

W związku z Ogólnopolskim Rajdem Kolarskim ZDOBYWAMY PRADZIADA, organizator KTK KTUKOL Głuchołazy, ogłasza konkurs na film związany z zawodami. Film powinien wskazywać: " organizatora, " start, " przejazd, " metę, " oraz podsumowanie imprezy. Czas filmu około 15 minut. Uczestnicy konkursu przesyłają organizatorowi do dnia 15 czerwca 2015 r. film w wersji elektronicznej. Film powinien być umieszczony w serwisie youtube, a następnie link do niego przesłany na adres e-mail organizatora: elekkontakt@interia.pl Nadesłane filmy mogą zostać wykorzystane przez organizatora do celów reklamowych i promocyjnych. Autorzy najciekawszych prac otrzymają od organizatora nagrody upominki, a link do filmu będzie podany na stronie KTK KTUKOL Głuchołazy. Ponadto autorzy trzech najlepszych filmów, otrzymają wspaniałe medale wykonane na 40 Lecie KTK KTUKOL Głuchołazy. A więc naprawdę warto zachęcamy do udziału i wspólnej promocji tej jedynej i pierwszej tego rodzaju imprezy organizowanej od 1993 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do dnia 1 lipca 2015 r. na stronie internetowej organizatora www.ktukol.pl Przesłanie filmiku do konkursu, jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika powyższych postanowień.

KONKURS FILMOWY Z ZAWODÓW ZDOBYWAMY PRADZIADA :
Zobacz film - Zdobywamy Pradziada 2015
autor : ROMUALDINIO1
Zobacz film - Zdobywamy Pradziada 2015
autor : Zagańskie Stowarzyszenie Rowerowe "POD BARTKIEM"

fotorelacja - autor Robert Jamróz

Podziel się z nami swoim materiałem filmowym i fotograficznym - prześlij link do organizatora na stronę.Najlepsze prace filmowe zostaną nagrodzone.


KTK KTUKOL 1993 - 2015
JEDNA PASJA WIELU ZNAJOMYCH
Zdobywamy Pradziada
wyniki_2015   wyniki zawdów


XXIII OGÓLNOPOLSKI RAJD KOLARSKI ZDOBYWAMY PRADZIADA
"Tylko dla Orłów"

Blisko 200 rowerzystów 23 maja stanęło na starcie XXII Ogólnopolskiego Rajdu Kolarskiego ZDOBYWAMY PRADZIADA, by tego dnia zdobyć ten najbardziej kolarski szczyt czeskich jeseników. Impreza pn. Zdobywamy Pradziada, to wyścig podczas którego zawodnicy zdobywają najwyższy i najbardziej kolarski szczyt Jeseników. Walczą z czasem o jak najlepsze lokaty, ale też są uczestnicy, dla których czas to rzecz mniej istotna, a liczy się udział, wjazd i jak sami mówią, wspaniała i niepowtarzalna atmosfera. Do zawodów zgłosiło się wiele reprezentacji klubowych i innych grup zorganizowanych, z różnych rejonów Polski. Tradycyjnie głównym celem imprezy, była jazda indywidualna na czas na dystansie 9,2 km i stopniu nachylenia 12 %, na najwyższy szczyt w czeskich Jesenikach - Pradziada.(1492 m.n.p.m.). Dnia 23 maja o godzinie 10.00 w grupach 5 osobowych nastąpił start zawodników. Uczestnicy, którzy klasyfikowani byli w 12 kat. wiekowych, pokonali trasę w różnym czasie i stylu, zmagając się ze zmęczeniem i własnymi słabościami. Nad bezpieczeństwem zawodników, przez cały czas trwania zawodów, czuwali organizatorzy oraz czeska policja drogowa. Uroczyste podsumowanie zawodów nastąpiło w Ludvikovie, gdzie zlokalizowana była baza noclegowa .

czytaj więcej ...


Głuchołaskie Koziołki"GŁUCHOŁASKIE KOZIOŁKI" - ZŁOTA KORBA 2015


Za nami kolejny wyścig, III edycji imprezy rowerowej pn. Złota Korba z Cyklu Głuchołaskie Koziołki, czyli Głuchołaska Młodzieżowa Amatorska Liga Kolarska. Jest to cykl wyścigów organizowanych pod patronatem KTK Ktukol Głuchołazy, adresowanym do dzieci szkół podstawowych oraz przedszkolaków.
Na starcie stanęło 50 uczestników, którzy niejednokrotnie przy pomocy rodziców, "rywalizowali",w crosie rowerowym wokół boisk sportowych,jeździe żółwiej na rowerze oraz w wyścigu na bieżni bioska.
Była wspaniała zabawa, rywalizacja oraz wielkie tylko pozytywne emocje
Impreza, która spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem zawodników oraz rodziców,została zorganizowana po raz pierwszy w 2013 r.,
a jej pomysłodawcą i organizatorem poprzednich edycji, jest Jacek Rojek, nasz klubowy kolega.
Eligiusz Jędrysek - prezes KTK KTUKOL

fotorelacja 22 kwietnia 2015 r. Wyniki I edycji
fotorelacja 19 maj 2015 r.Wyniki II edycji
klasyfikacja generalnaGłuchołaskie Koziołki19 maja 2015 r. !!! Gimnazjum Nr 2 w Głuchołazach godzina 16.00
III - edycja wyścigów rowerowych dla najmłodszych

"GŁUCHOŁASKIE KOZIOŁKI" - ZŁOTA KORBA 2015

Zawody będą odbywać się miesiącach kwiecień - wrzesień 2015 r., i w tym czasie zamierzamy przeprowadzić 4 wyścigi kolarskie. Propoozycja adresowana jest do najmłodszych, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także do przedszkolaczków.
ZAPRASZAMY !!!

pdf   czytaj regulamin ...


   Dojechali do Zakopanego, kończąc II Etap Rajdu Rowerowego Dookoła Polski !!!

Jedna pasja,wielu znajomych


Dookoła Polski
Uczestnicy :

Józef Tracz KTK KTUKOL - Głuchołazy
Jerzy Strzelczyk KTK KTUKOL - Głuchołazy

Czytaj informację z trasy przejazdu ...

Ostatni etap RAJDU DOOKOŁA POLSKI
1800 kilometrów w 14 dni

Prześlij sms który,doda siły naszym kolegom,
w pokonaniu wyznaczonej trasy.

Czytaj informację z trasy przejazdu ...

Działalność KTK KTUKOL, to popularyzacja kolarstwa, turystyki rowerowej i rekreacji.To udział członków naszego klubu- głównie młodzieży szkolnej, w dziesiątkach wyścigów ,udział w licznych imprezach rowerowych oraz rekreacyjnych. To możliwość realizacjji swoich pasji i zamiłowań, tak w kolarstwie jak i turystyce.
Każdy kolarz-turysta marzy o długiej wyprawie. Wielu z nas udaje się to i wyjeżdżamy w dalekie strony, często na długie tygodnie czy miesiące. Czas spędzony na wielodniowych wyprawach rowerowych w Polsce, Europie, czy innym miejscu, to najwspanialsza rzecz. Obładowane do granic możliwości rowery, sakwy, namiot, ubranie oraz inne niezbędne rzeczy, tylko dodają smaku wyprawie i utrwalają poczucie niezależności prawdziwego miłośnika turystyki rowerowej.
Z tego założenia wychodzi również wielu członków naszego klubu, pasjonatów rowerowych przygód. Do nich należą między innymi: Józef Tracz oraz Jerzy Strzelczyk, którzy w piątek 24 kwietnia rozpoczynają ostatni etap Rowerowego Rajdu Dookoła Polski. W czasie dwóch tygodni, zamierzają pokonać ponad 1800 kilometrów, zaczynając swoją rowerową przygodę, w Gdańsku, a kończąc w Zakopanem. W tym czasie przejadą przez województwa : pomorskie, warmińsko mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie oraz małopolskie. Ich rowerowa trasa biegnie wzdłuż granicy Obwódu Klainingradzkiego, Białorusi, Ukrainy i Słowacji. Warto nadmienić, że koledzy Józef Tracz oraz Jerzy Strzelczyk, to posiadacze licznych odznak kolarskich, którzy w roku ubiegłym przejechali Wiślaną Trasę Rowerową, łączącą Polskę Południową z Polską Północną.
Nasi dwaj klubowicze dzielnie pokonują zaplanowaną trasę rajdu Dookoła Polski.
Będziemy śledzić ich rowerowe zmagania, życząc jednocześnie wiatru w plecy oraz tylko pozytywnych wrażeń.

Członkowie KTK KTUKOL oraz wszyscy miłośnicy turystyki kolarskiej
Dookoła Opolszczyzny
ZDOBYWAJMY ODZNAKI TURYSTYCZNE


Witam Wszystkich turystów rowerowych. Chciałbym zachęcić Was do objechania rowerem Opolszczyzny...

czytaj więcej ...


Witamy Wiosnę
25 kwietnia 2015r.
XXIII Młodzieżowy Rajd Kolarski "WITAMY WIOSNĘ"

25 kwietnia 2015 r. na boisku Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach i boiskach orlika, miało miejsce oficjalnie otwarcie sezonu rowerowego w naszym mieście. Czas spędzony tego dnia, w tym miejscu już przed imprezą zapowiadał się naprawdę ciekawie, i tak też było. Organizatorzy postarali się nie tylko o pogodę, ale by każdy znalazł coś dla siebie, i przygotowali wiele atrakcji dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej.

Fotorelacja z imprezy ....


Wolontariat KlubowyWOLONTARIUSZ KLUBOWY


Klub Turystyki Kolarskiej KTK KTUKOL - Głuchołazy, jako organizator licznych i znanych imprez kolarskich i turystycznych, zaprasza wszystkich chętnych klubowiczów, gotowych poświęcić swój wolny czas, do współpracy przy niżej wymienionych imprezach.

czytaj więcej ...


foto relacja ...
40- lat Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL - Głuchołazy

PROMOCJA REGIONU O ZASIĘGU OGÓLNOPOLSKIM
PROMOCJA ZDROWEGO I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA
PROMOCJA KOLARSTWA I TURYSTYKI ROWEROWEJ

czytaj więcej...

film rajdu ...Zobacz film z uroczystych obchodów 40 - lecia KTK KTUKOL

autor : TER-FILM STUDIOarchiwum klubowe


40 lat KTK KTUKOL - foto archiwum.

Klub Turystyki Kolarskiej KTUKOL powstał 27 grudnia 1974r., przy Oddziale PTTK w Głuchołazach z inicjatywy 27 członków działających przy Komisji Turystyki Kolarskiej. Przez cały 40 - letni okres, działalność klubu KTUKOL, skupiała się na popularyzowaniu i promowaniu turystyki rowerowej, a przez ostatnie 18 lat także kolarstwa, oraz na realizowaniu założeń sportowo wychowawczych, głównie wśród młodzieży szkolnej. Na co dzień praca klubu opiera się na działalności sekcji turystycznej i sekcji kolarskiej.

zobacz foto archiwum ...


czytaj więcej...


Kalendarz imprez organizowanych przez
KTK KTUKOL - Głuchołazy w 2015r.
aktualizowano 08.01.2015r.
czytaj więcej ...
KTK Ktukol jest ofertą rekreacyjnej formy wypoczynku w harmonii z przyrodą i szkołą bezpiecznego poruszania się na rowerze po drogach publicznych. Zrzesza około 100 członków. Organizuje corocznie wiele imprez dla ponad 1000 zainteresowanych. Prezesem Klubu w latach 1974-1994 był Bogdan Szczęsny,w latach 1995 - 2006 oraz od 2011 i obecnie Eligiusz Jędrysek, a w latach 2007 - 2010 Mariusz Hefczyc.Współpracuje z nami wielu przodowników w tym 3 nauczycieli z głuchołaskich szkół.
KTUKOL w 2011r. jak i w latach poprzednich prowadził działalność sportową i turystyczną, a także w ramach integracji środowisk z osobami niepełnosprawnymi. Na co dzień w klubie zrzeszone są osoby które trenują by startować w licznych zawodach kolarskich ( młodzież głuchołaskich szkół podstawowych-gimnazjalnych i średnich ) oraz te które w sekcji turystycznej jeżdżą na rowerach rekreacyjnie, zwiedzając ciekawe bliższe lub dalsze miejsca. W kalendarzu naszej działalności na każdy rok oprócz wielu wyjazdów na zawody sportowe,organizowane są także liczne wycieczki turystyczne jedno lub wielodniowe na terenie całego kraju. Tak więc każda z grup realizuje swój własny program- są też stałe imprezy klubowe na których spotykamy się wszyscy.

czytaj historia klubu

WSPÓŁPRACUJEMY I POLECAMY :

Strona Miasta Głuchołazy logo Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Świat Roweru - Głuchołazy GOiR wolontariat
portal glucholazyonline BRICOMARCHE I INTERMARCHE GŁUCHOŁAZY Strona Opolskiego Związku Kolarskiego trofea sportowe Uniwersytet Trzeciego Wieku Paintball Garota
Strona Główna PTTK Cały Sport - Nasz Sport KwadratGroup Ośrodek Banderoza glucholazy.eu M SYSTEM Piotr Wrona - Opole
SP nr 2 w Głuchołazach LO w Głuchołazach Nowiny Nyskie TER-FILM KK Victoria - Głuchołazy Pulsarsport


obrazek      Bogdan  Szczęsny     
Prezes Klubu w latach
1975 - 1994
obrazek      Eligiusz  Jędrysek     
Prezes Klubu w latach
1995 - 2006
od 2011r. - obecnie
tel. 500082086


Klub Turystyki Kolarskiej "KTUKOL"
48 - 340 Głuchołazy
ul. Powstańców Śląskich 50/23

Zarzad Klubu na lata 2015 - 2018 :

Eligiusz Jędrysek prezes tel. 500082086
Tomasz Rudnicki wiceprezes tel. 600516778
Janusz Kamiński skarbnik klubu tel. 609129107
Antonina Bejnar sekretarz klubu tel. 500449594
Bogdan Szczęsny członek zarządu ds. sportowych tel. -
Kontakt e - mail :poczta